Co u nás najdete?

V čajové nabídce naleznete snad vše, co byste v takové čajovně mohli hledat. Čaje, nečaje, džusy, limonády, vodní dýmky a něco k zakousnutí. Zakládáme si na kvalitě a dostupnosti nabízených produktů a příjemné zkušené obsluze.

Čaje

 

Najdete u nás známé i méně známé čaje ze všech koutů světa, ale především se soustředíme na Čínu, Japonsko a Thajwan. Vybrat si můžete ze všech druhů - zelené, modrozelené (oolongy), žluté, červené (černé) nebo pu - erhy (jak světlé, tak tmavé) a nebo čaje ovoněné, třeba jasmínovým květem. Všechny čaje jsou té nejvyšší možné KVALITY a ČERSTVOSTI. V čajovně držíme skromné zásoby (cca 1kg) a několikrát do měsíce si čaje vybíráme a doplníme či obměníme nabídku. Proto při každé návštěvě můžete objevit něco nového.

Všechny čaje Vám připravíme do konvičky v určitém počtu nálevů (objem – od 0,4l do 1l, počet nálevů záleží na druhu čaje – kvalitní čaje se mohou zalévat vícekrát po sobě, každý další nálev přináší nové chutě a vůně). Čaje k tomu vhodné Vám připravíme do gaiwanu (zhongu) a můžete si je tak sami na čajovém moři připravovat. Není to nic složitého, přípravu Vám rádi ukážeme, poradíme a naučíme. Nejnáročnější čajomilové mohou požádat o kompletní gong - fu cha sadu.

Nečajové nápoje

 

Kromě čaje u nás můžete najít například domácí zázvorou limonádu, širokou nabídku jak rozlévaných džusů, tak arabských nápojů s dužinou a další studené nápoje. Dále nabízíme:

SPECIALITY jako jsou třeba dáta masala, mléčný indický čaj, sahlep nebo čerstvý zázvorový čaj

BYLINNÉ (NE)ČAJE, například několik druhů maté, roiboss, lapacho, honeybush, citronová tráva, ibišek a další

OVOCNÉ ČAJE, několik druhů ovocných směsí kandovaného ovoce s lahodným aroma, nabízíme s ibiškem, bez ibišku nebo sušené slupky kávových třešní.

ČESKÉ BYLINKY, z naší čajové zahrádky, přes sezónu přímo utržené před "nosem", dejte si třeba mátu, mateřídoušku, kopřivy, nebo heřmánek.

Vodní dýmky - Šíša

 

Nabízíme Vám též tradiční vodní dýmku zvanou Šíša s náplní rozličných tabáků. Omamná vůně kouře se zajímavě proplétá s ovocným či jiným aroma. Tabáky lze libovolně míchat. V naší nabídce naleznete cca 4 - 6 druhů a okolo 30 příchutí, od těch tradičních, po ty méně vyzkoušené.

Zhruba jednou za tři měsíce se u nás v čajovně stane, že je degustace vodních dýmek, sledujte aktuality, případně facebookové stránky :-)

Jídlo

 

K čaji, či jen tak, Vám rádi připravíme něco dobrého do žaludku. Můžete si vybrat ze široké nabídky toastů a pit (arabský chléb plněný ingrediencemi), nebo slaného a sladkého kuskusu. Vše s láskou připravované a plněné až po okraj. Toasty připravujeme teplé, je ale možné udělat i studené. Pokud nějakou složku jídel nemusíte, nejíte, nemůže, či jen nechcete, můžeme udělat kombinaci speciálně pro Vás.

Pro mlsaly máme všelijaké druhy oříšků a kandovaného ovoce, MEDOVNÍK, nebo třeba čokoládovou a vanilkovou chalvu, čajovou čokoládu a bonbóny.

Vše Vám rádi zabalíme s sebou.

Čajové příslušenství

 

Šálky, konvičky, sady, zhongy (gaiwan) z různého materiálu - od keramiky, přes porcelán a yixhing, litinu. Čajová moře různých velikostí a mnohé další doplňky, co se k čaji hodí, například dózy, teploměry, lžíce, naběračky, utěrky, sošky, ...

Příslušenství k vodním dýmkám

 

Samotné komplety celých šíš růných velikostí a tvarů, jednotlivé vázy, šlauchy, kotlíky, tabáky, redukce, kartáče, tarbuše, kuličky, těsnění a další, ...

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Čajovna u Pekla

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - NE: 13:13 - 22:22

Sady Pětatřicátníků 29, Plzeň 30100

IČP: 1008776068
+420605189518
Čajovník na telefonu v rámci otevírací doby, rezervé možné telefonicky a nebo přes facebook, e-mail, formulář na těchto stránkách.

cajovnaupekla@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode